Evlilik Yardımı 2022 ( Başvurusu )

Evlilik Yardımı 2022 ( Başvurusu ) Son dönem’de evlenme maliyetlerinde yaşanan artış ile birlikte bir çok kişi evlilik hayallerini ertelemek mecburiyetinde kalırken devletten yeni bir hamle geldi. Evlenmeden önce çeyiz hesabı açarak birikim yapan kişilere devlette 12 000 tl’ye varan tutarda destek ödemesi yapıyor.

Evlilik Yardımı 2022 ( Başvurusu )
Söz konusu parayı alabilmek için aranılan kriterleri taşıyan kişilere ödemeler Ziraat Bankası üstündegerçekleştirilirken parayı alabilmek için öncelikle bu bankanın en yakın şubesini ziyaret ederek çeyiz hesabı müracaatsu yapmanız yeterli oluyor.

Evlilik Yardımı 2022 ( Başvurusu )


ZİRAAT BANKASI ÇEYİZ HESABI AÇANLARA DEVLET EVLİLİK YARDIMI YAPIYOR!

Çeyiz hesabı açan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası üstünden açılan bu hesap ile düzenli para birikimi yapılması gerekmektedir. Tasarruf hesapları arasında yer alan çeyiz hesabının amacı evlilik çağında olan gençleri düğün öncesi para birikimine yönlendirmilave olarak öne çıkarken düzenli ilaçlanma aylık birikim yapan kişiler biriktirdikleri paraya ilave olarak bir de devletten karşılıksız, geri ödemesiz hibe para almaya hak kazanıyorlar.

Çeyiz Hesabı
Minimum Ücretlilere Özel Kredi Kampanyası! Halkbank 389 TL Taksitle 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladı!
Minimum Ücretlilere Özel Kredi Kampanyası! Halkbank 389 TL Taksitle 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladı!
ÇEYİZ HESABI ŞARTLARI NELER, KİMLER DEVLETTEN EVLİLİK YARDIMI PARASI OLARAK HİBE PARA YARDIMI ALABİLİR?

Çeyiz hesabı açmak için ise belirli koşulları taşımak gerekmektedir. 24 yaşını doldurmamış olan ve önceden evlilik yapmamış olan kişilere sunulmakta olan bu haktan yalnızca Türk yurttaşları yararlanabiliyor.

Evlilik tarihi bundan önce en az 3 yıl boyunca açtıkları çeyiz hesabı ile aylık düzenli para birikimi yapan kişiler 27 yaşını doldurmadan önce evlenmeleri durumunda çeyiz parası yardımı alabiliyorlar. Söz konusu parayı alabilmek için düzenli ilaçlanma çeyiz hesabına para yatırılması ve buna ilave olarak evlendikten en geç 6 ay içinde bankaya müracaat yapılması gerekmektedir.

ÇEYİZ HESABI AÇANLARA DEVLETTEN 12 BİN LİRAYA VARAN TUTARDA HİBE PARA ÖDENİYOR!

Hesap açtıran kişilere ödenen tutar her yıl bir kez daha değerleme oranı üstünden hesaplanarak arttırılıyor. 2021 senesi için çeyiz hesabı açtırarak düzenli ilaçlanma para birikimi yapan kişilere;

36 – 47 ay arasında yaptıkları toplam birikim üstünden hesaplanmak üzere en fazla 8 000 693 tl’ye kadar,

48 – 59 ay arasında yaptıkları toplam birikim üstünden hesaplanmak üzere en fazla 10 000 31 tl’ye kadar,

60 ay ve üstünde birikim yapan kişilere ise 13 000 37 tl’ye kadar çeyiz hesabı desteği ödemesi olarak karşılıksız ve geri ödemesiz hibe para yardımı verilecek.

One thought on “Evlilik Yardımı 2022 ( Başvurusu )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir