Evlilik Kararı Ne Zaman Alınmalı

Evlilik Kararı Ne Zaman Alınmalı Çiftlerin mevcut ilişki süreçlerini resmiyete dökmeleri adına atılan ilk adım evlilik kararı’dır. Çiftler evlilik kararı alma sürecine gelinceye dek karşılıklı bir çok değerlendirme sürecine girerler. Fakat kimi çiftler ise bu kararı değerlendirme sürecine almaksızın aniden gerçekleştirebilir’ler. Peki, tam anlamı ile evlilik kararı ne zaman alınmalıdır?

Evlilik Kararı Ne Zaman Alınmalı
Evlilik Kararı Ne Zaman Alınmalı

Evlilik Kararı Ne Zaman Alınmalı

Evlilik kararını almak için çiftlerin birbirlerine ve kendilerine güvenmeleri gerekiyor.Bu nedenle aşağıda birçok maddeleri listeledik;

  • İlişki süresince çiftler birbirleri’ni tanımaya çalışırlar.
  • Fakat bazen bir insanı tanımak için bazı engeller yaşanılabilir.
  • Bu engellerden kimi zaman kişinin kendisiyle ilgiliyken kimi zaman ise tanımaya çalışmakta olduğu karşısındaki kişi ile alakalı olabilmekte’dir.
  • Bu yüzden evvela bu engeller tanımlan’malı ve ardın’dan aşılmaya çalışmalı’dır.
  • Evlilik kararı demek beraber yaşanacak her şeyin ortak paylaşılacağı bir süreç demek’tir.
  • Bu sürecin sağlıklı bir biçimde yürütülebilmesi için çiftlerin birbirlerini doğru bir biçimde tanıması ve güvenmesi gerekiyor.

Evlilik Kararı Nasıl Verilir

Kişi kendisine ve karşısındaki’ne davranışları bazında güvenebiliyorsa o zaman evlilik kararı alabilir. Fakat bazı durumlarda kişi karşısındakinin olumsuz tavırlarını görse dahi bunu bile bile yeni bir yola girme isteği duyabilir.

Tıpkı sigaranın zararlı olduğunu bilerek vermiş olduğu hazdan ötürü içmeye devam etmek gibi.

Bu yüzden önce kişi kendi öz eleştirisini yapabilmeli, kendi hal ve hareketlerini tartabilmeli ve ne istediğini eksiksiz olarak bilmelidir. Sonuçta duygular değişebilir fakat gerçekler kalıcı olacaktır.

Evlilik kararı çok küçük yaşlarda alınmamalı’dır.

Her iki tarafın da belirli eğitim ya da öğrenimlerini tamamlaması, işlerini oturtması ve kendi ayakları üstünde tek başına durabilen bireyler olması gerekiyor.

Bunun tam manasıy’la sağlandığı takdirde sağlam temeller üzerine oturtulan bir evlilik yaşanması mümkün hale gelecek’tir.

Evlilik kararı kişinin kendisine güveni ve karşısındakini tanıyıp ona ve bu ilişkiye inanması neticesin’de verilmesi gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.