Balayı Nasıl Geçer – Neler Yapılır ?


Balayı Nasıl Geçer – Neler Yapılır ? Balayı; çiftin evlilikten sonra başbaşa kalıp keyifli şekilde vakit geçirdikleri bir tatil türüdür. Balayı çiftin bütünüyle dertlerinden, sorunlarından uzaklaştığı ilk kez başbaşa kaldığı bir tatildir. Bu sebeple bütün çiftler için çok güzel ve özeldir. Bütün çiftler balayını en güzel şekilde geçirmek ister.

Balayı Nasıl Geçer – Neler Yapılır ?

Balayı çiftin ilk defa karşılaştığı bir tatil türü olduğu için çoğu çift neyi ne zaman yapacağını, nasıl daha etkili bir balayı geçireceğini bilemez. Bu sebeple ciddi tereddütler yaşar.
Balayında yapılabilecekler:

Balayı Nasıl Geçer - Neler Yapılır ?
Balayı Nasıl Geçer – Neler Yapılır ?

Düğün sonrası çoğu çift hemen balayına çıkmazlar. Bunun nedeni düğün yorgunluğu ile balayına gitmek istememek ve bu ilk gecenin özelliğini kendi evlerinde yaşamak istemeleridir. Bu doğru bir karar gibi gözükse de kişiden kişiye değişir.


Balayı Nasıl Geçer

Balayı yerine göre yolculuk şekli belirlenir. En rahat ve en romantik yolculuk çiftin kendi arabasıyla yolculuğudur.

Böylece gidilen yolun tadı ve manzarası çıkartılır, istenen yerde mola verilir, güzel manzaralı yerlerde romantik vakitler geçirilebilir.

Balayı yerine varan çift ilk günü kendilerine ayırmalılardır. İlk gün hem üzerilerindeki yolculuk yorgunluğunu atmalı hem de birbirleriyle ilgilenmelidirler.

İkinci gün çift romantik, güzel bir kahvaltı yapmalıdır. Mümkünse kahvaltıyı beraber hazırlayıp uzun ve sakin bir kahvaltının tadını çıkarmalıdır.

Çift kahvaltıdan sonra balayına çıktığı yeri birlikte ya da bir tur ile keşfe çıkabilir. Bu keşif esnasında bolca eğlenmeli ve birlikte olmanın tadını çıkarmalılar.

Keşiften sonra kısa bir müddet odalarında dinlenip dinç bir biçimde akşam yemeğine inebilirler.
Romantik bir akşam yemeğinin ardından çift isteğe göre gece eğlenmeye veya odalarına baş başa vakit geçirmek için gidebilirler.

Çiftler bulundukları balayı bölgesine göre yürüyüş yapabilirler, yüzebilirler, dağa tırmanabilirler, kayabilirler, değişik spor seçenekleri var ise onlardan faydalanıp balayını daha renkli bir tatile dönüştürebilirler.

Devam eden balayı günlerine değişik aktiviteler koyarak hem daha eğlenceli ve farklı hem de daha unutulmaz bir balayı geçirebilirler.

Unutulmaması gerekir ki balayı ilk tatil, ilk deneyimdir. O yüzden daima akılda kalacağı için iyi bir program düzenlemek önemlidir.


Tagged : / / /

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir